İmzalı-Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı Etkiliyor - A. M. Celal Şengör
İmzalı-Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı Etkiliyor - A. M. Celal Şengör

İmzalı-Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı Etkiliyor - A. M. Celal Şengör

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺220,00
İndirimli : ₺176,00

Yazar: A. M. Celal Şengör
Söyleşi: Damla Karakuş
Yayın Tarihi: Temmuz 2023      
Sayfa Sayısı: 260      
Cilt Tipi: Karton Kapak 
Boyut: 13,5 x 21 cm

ARKA KAPAK YAZISI: 
 
Senin bilgeliğin bizim yaşamımızı etkiliyor.                                       

Fikirlerini samimi olarak açıklamaktan kaçınmayan, genelgeçer hiçbir şeyi umursamadan kendi doğrularını arayan ve söyleyen gerçek bir fikir insanı arıyorsanız, Türkiye’deki ender örneklerinden biri Celâl Şengör’dür.

Bilimsel eleştiriye açıklığıyla, her ne kadar ilk bakışta bana Heidegger’i anımsatan politik duruşuyla bir “demokrat” gibi görünmese de aslında o bir bilgi demokratıdır ve eleştirel düşüncenin önemini tüm Türkiye’ye en iyi anlatan ve öğreten kişidir.

Bugün elinize aldığınız bu kitap, Türkiye’nin yetiştirdiği çok yönlü ve nadide bir âlimle, bizim Karl Popper’imizle yapılmış enfes bir nehir söyleşidir. Okuyacağınız sohbet, bir bilim ve bilgi insanının çocukluktan itibaren nasıl adım adım geliştiğini ve nasıl evrildiğini anlatan bir özet, bir yolculuk öyküsüdür.

Şen ve neşeli görünüşünün arkasında büyük bir ciddiyet saklayan, kendisine yapılan her türlü eleştiriyi kucaklarken bilime yapılan saygısızlığa büyük öfke duyan bir bilim insanı olarak tanıdığım Celâl Şengör’ün dediği gibi, başkalarının cehaleti nasıl bizim yaşamımızı etkiliyorsa Celâl’in bilgeliği de bizim yaşamımızı olumlu yönde etkilemiştir ve etkileyemeye devam edecektir.

Bu kitap da muhtemelen bu etkinin halkalarından biri olacaktır.

Fatih Altaylı

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR